"Neuropsychiatria. Przegląd kliniczny" to czasopismo naukowe skierowane do lekarzy: klinicystów, praktyków psychiatrii, neurologii psychoterapii, neuropsychiatrii, neuropsychologii.

"Neuropsychiatria" to forum wymiany wiedzy, poglądów i idei badaczy oraz klinicystów. Pismo integruje efekty kliniczne z ich podstawami, głównie psychologicznymi i neurofizjologicznymi, łączącymi celowość działań diagnostycznych z metodami leczenia. Koncentruje zarówno treści neurologiczne, jak i psychiatryczne.

 

ISSN 2080-4091  e-ISSN 2084-2619

Tom 13 Nr 1-2 (2021)

Drodzy Czytelnicy!

 

Rok 2021 wita nas chaosem informacji. Z jednej strony są wreszcie szczepionki na koronawirusa, z drugiej – jest III fala pandemii. Sam kryzys pandemii spowodował przede wszystkim wyczerpanie emocjonalne, wyczerpanie zasobów wewnętrznych. Psychiatria miała otrzymać więcej środków finansowych, ale jakby nie czytać tych planów, będzie procentowo mniej, dużo mniej w planie NFZ. Tu nie chodzi o stałe kwoty, tylko o utrzymanie procentowego parytetu z innymi specjalizacjami, a w sensie ogólniejszym – czy psychiatrii nadany jest jakikolwiek priorytet, czy też nie.

 

Redaktor Naczelny „Neuropsychiatrii”,
Bartosz Łoza

Opublikowane: 2021-06-30

Czy depresja może istnieć bez bólu?

Artykuł przeglądowy

Bartosz Łoza ,Maja Herman,Piotr Smolaga ,Ewa Bujacz ,Marcin Kuna ,Mariusz Bartyzel ,Monika Staruch ,Stanisław Oziemski

20-25

Wyświetl wszystkie numery