"Neuropsychiatria. Przegląd kliniczny" to czasopismo naukowe skierowane do lekarzy: klinicystów, praktyków psychiatrii, neurologii psychoterapii, neuropsychiatrii, neuropsychologii.

"Neuropsychiatria" to forum wymiany wiedzy, poglądów i idei badaczy oraz klinicystów. Pismo integruje efekty kliniczne z ich podstawami, głównie psychologicznymi i neurofizjologicznymi, łączącymi celowość działań diagnostycznych z metodami leczenia. Koncentruje zarówno treści neurologiczne, jak i psychiatryczne.

 

ISSN 2080-4091  e-ISSN 2084-2619

Tom 13 Nr 3-4 (2021)

Drodzy Czytelnicy!

 

Pierwsze półrocze 2021 r. to czas przesilenia. Ludzie najwyraźniej wypisali się już emocjonalnie z pandemii. W czerwcu akcja szczepień praktycznie się zatrzymała. Wyczerpały się argumenty racjonalne, a i emocjonalne przestały działać. Teraz pojedziemy na wakacje. Osiągnięcie w kolejnych miesiącach choćby 50-procentowego wyszczepienia populacji będzie sukcesem. Ale to nie znaczy, że kryzys psychospołeczny zostanie zażegnany. W kolejnych miesiącach i latach ujawnią się wszystkie jego skutki. Będziemy potrzebować armii terapeutów.

 

Redaktor Naczelny „Neuropsychiatrii”,
Bartosz Łoza

Opublikowane: 2021-12-31

Wyświetl wszystkie numery