Specyfika badań klinicznych z zastosowaniem urządzeń do elektroterapii niewydolności serca Artykuł przeglądowy

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

Marcin Grabowski

Abstrakt

Urządzenia do elektroterapii zajmują coraz ważniejsze miejsce w leczeniu chorób serca. W kolejnych wytycznych istotnie rozszerzają się wskazania do stosowania tej metody, szczególnie u pacjentów z zaawansowaną niewydolnością serca. Artykuł jest podsumowaniem bieżących wytycznych oraz dyskusją na temat specyfiki i odmienności badań klinicznych z zastosowaniem urządzeń do elektroterapii.

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Jak cytować
Grabowski , M. (2012). Specyfika badań klinicznych z zastosowaniem urządzeń do elektroterapii niewydolności serca . Medycyna Faktów , 5(4(17), 76-79. Pobrano z https://journalsmededu.pl/index.php/jebm/article/view/2445
Dział
Artykuły

Bibliografia

1. McMurray J.J., Adamopoulos S., Anker S.D. et al.: Grupa Robocza 2012 Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC) ds. Rozpoznania oraz Leczenia Ostrej i Przewlekłej Niewydolności Serca działająca we współpracy z Asocjacją Niewydolności Serca ESC (HFA). Wytyczne ESC dotyczące rozpoznania oraz leczenia ostrej i przewlekłej niewydolności serca na 2012 rok. Kardiologia Polska 2012; 70(supl. II): 101-176.