Kwartalnik „OphthaTherapy. Terapie w okulistyce” (skrót: „OphthaTherapy”) to recenzowane czasopismo naukowe publikujące prace z zakresu okulistyki, chirurgii okulistycznej (w tym małoinwazyjnej i laseroterapii), leczenia farmakologicznego chorób oczu, w tym jaskry, a także prace z zakresu kontaktologii. Magazyn znajduje się na liście czasopism punktowanych polskiego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Za publikację artykułu na jego łamach autor otrzymuje 40 punktów. Zachęcamy do zgłaszania: prac oryginalnych, artykułów przeglądowych, opisów przypadków, krótkich komunikatów, listów badawczych, hipotez, raportów konferencyjnych i listów do redakcji. Czasopismo nie pobiera opłat za publikację.
"OphthaTherapy" przyjmuje tylko zgłoszenia zawierające wersję w języku angielskim. Inne wersje językowe mogą być publikowane jako dodatkowe.
UWAGA: Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń wydłużeniu uległ czas do publikacji artykułów (średnio do ok. 6 miesięcy od uzyskania pozytywnej recenzji). Z tego powodu wprowadzamy szybką ścieżkę publikacji. Artykuły publikowanę tą drogą są przygotowywane priorytetowo i od razu publikowane na stronie. W celu uzyskania dokładniejszych informacji prosimy o kontakt mailowy: marcin.kuzma@mededu.pl.
e-ISSN: 2543-9987 ISSN: 2353-7175 DOI: 10.24292/01.OT
Indekowane przez: SCOPUS: CiteScore 2022 - 0.1, CiteScore Tracker 2023 - 0.2
Ministerstwo Nauki Szkolnictwa Wyższego: 20 punktów
Index Copernicus: 89.57
Google Scholar
Polish Scientific Journal Database
ARIANTA
WorldCat
Aktualne wydanie
Tom 11 Nr 2 (2024)
Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy
Przekazujemy w Państwa ręce drugi w tym roku numer naszego kwartalnika okulistycznego „OphthaTherapy. Terapie w Okulistyce”. W numerze tym znajdą Państwo artykuły poświęcone diagnostyce, leczeniu zachowawczemu oraz chirurgii i laseroterapii. Pierwszy artykuł poświęcony jest zagadnieniu, które odgrywa coraz większą rolę w służbie zdrowia, a mianowicie sztucznej inteligencji. Omówiono w nim, jak działa sztuczna inteligencja oraz korzyści z jej stosowania, ale również zagrożenia wynikające z jej użycia. Następny artykuł w tym dziale poświęcony jest diagnostyce i leczeniu otworów w plamce.
W dziale „Terapie zachowawcze” zapoznają się Państwo z pracami dotyczącymi leczenia zespołu suchego oka, jaskry oraz zastosowania antyseptyków w okołooperacyjnej profilaktyce infekcji, natomiast w dziale „Chirurgia i laseroterapia” – prace poświęcone leczeniu operacyjnemu zmian powiekowych, oczodołowych, jaskry, a także zastosowaniu IOL nowej generacji oraz chirurgii refrakcyjnej.
Sądzę, że każdy z czytelników znajdzie coś ciekawego dla siebie w tym zeszycie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do lektury niniejszego zeszytu oraz do współpracy i nadsyłania prac do „OphthaTherapy. Terapie w Okulistyce”.
Życzę Państwu miłej lektury.
Redaktor Naczelny
Prof. dr hab. n. med. Marek E. Prost
Opublikowane: 2024-06-30