Kwartalnik „OphthaTherapy. Terapie w okulistyce” (skrót: „OphthaTherapy”) to recenzowane czasopismo naukowe publikujące prace z zakresu okulistyki, chirurgii okulistycznej (w tym małoinwazyjnej i laseroterapii), leczenia farmakologicznego chorób oczu, w tym jaskry, a także prace z zakresu kontaktologii. Magazyn znajduje się na liście czasopism punktowanych polskiego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Za publikację artykułu na jego łamach autor otrzymuje 40 punktów. Zachęcamy do zgłaszania: prac oryginalnych, artykułów przeglądowych, opisów przypadków, krótkich komunikatów, listów badawczych, hipotez, raportów konferencyjnych i listów do redakcji. Czasopismo nie pobiera opłat za publikację.
"OphthaTherapy" przyjmuje tylko zgłoszenia zawierające wersję w języku angielskim. Inne wersje językowe mogą być publikowane jako dodatkowe.
UWAGA: Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń wydłużeniu uległ czas do publikacji artykułów (średnio do ok. 6 miesięcy od uzyskania pozytywnej recenzji). Z tego powodu wprowadzamy szybką ścieżkę publikacji. Artykuły publikowanę tą drogą są przygotowywane priorytetowo i od razu publikowane na stronie. W celu uzyskania dokładniejszych informacji prosimy o kontakt mailowy: marcin.kuzma@mededu.pl.
e-ISSN: 2543-9987 ISSN: 2353-7175 DOI: 10.24292/01.OT
Indekowane przez: SCOPUS: CiteScore 2022 - 0.1, CiteScore Tracker 2023 - 0.2
Ministerstwo Nauki Szkolnictwa Wyższego: 20 punktów
Index Copernicus: 89.57
Google Scholar
Polish Scientific Journal Database
ARIANTA
WorldCat
Aktualne wydanie
Tom 11 Nr 3 (2024)
Szanowni Państwo,
w ten deszczowy, jesienny czas oddajemy w Państwa ręce trzeci w tym roku numer naszego kwartalnika. Jest on wyjątkowo obszerny, ponieważ składa się na niego dwanaście prac opisujących szeroką tematykę. Najwięcej z nich, bo aż sześć, dotyczy leczenia stanów zapalnych narządu wzroku, twardówki, zapaleń powierzchni oka, zespołu suchego oka i jaskry zapalanej. Mogą Państwo przeczytać o diagnostyce błon przedsiatkówkowych, o ciągle aktualnym problemie stosowania konserwantów w kroplach ocznych, o negatywnej dysfotopsji po chirurgii zaćmy, o leczeniu skrzydlika, o nowej soczewce wewnątrzgałkowej monofocal plus, a także list do redakcji dotyczący zastosowania techniki SMILE w chirurgii refrakcyjnej. Lista zagadnień poruszanych w tym numerze jest, jak już wspomniałem, dość szeroka i zapewne każdy z Państwa znajdzie coś ciekawego dla siebie.
Ponieważ szybkimi krokami zbliżają się już kolejne Święta, to chciałbym w imieniu całego zespołu redakcyjnego złożyć wszystkim Czytelnikom najlepsze życzenia spokojnych i spędzonych w gronie najbliższych Świąt Bożego Narodzenia i spełnienia marzeń w kolejnym 2025 roku.
Życzę Państwu miłej lektury.
Redaktor Naczelny
Prof. dr hab. n. med. Marek E. Prost
Opublikowane: 2024-09-30